آذربایجان غربی

خداياري: توسعه یک جامعه در گرو ارتقای فرهنگی است

  • چهارشنبه, مهر 25 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: توسعه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر جامعه وابسته به اعتلای مولفه های فرهنگی در آن جامعه است.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام ناصر خدایاری در هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سردشت افزود: اگر فرهنگ یک کشور دچار رکود و عقب ماندگی شده و از مسیر توسعه یافتگی های لازم عبور نکند به حد تکامل فرهنگی نمی رسد.

وی با بیان اینکه یک تصویر عمومی از خصیصه ها، علاقه ها، حساسیت ها، دیدگاه ها، خواسته ها و مطالبه های مردم وجود ندارد، اضافه کرد: فضای جامعه باید ضمن ایجاد یک تصویر عمومی مناسب به شیوه ای علمی و صحیح مدیریت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: برنامه ریزی صحیح برای مردم نیازمند توجه به خصایص فرهنگی همچون داشتن تصویر، هویت و یک فضای عمومی مناسب است.

وی منشا بسیاری از مشکلات جامعه را ناشی از توزیع ناعادلانه قدرت، ثروت و سرمایه های فرهنگی دانست و اظهار داشت: توزیع سرمایه های فرهنگی باید عادلانه باشد تا شهرستان ها بتوانند نخبگان خود را پرورش داده و در محیط خود از آنها بهره لازم را ببرند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها