آذربایجان غربی

مردم از دستگاه قضا انتظار دارند عدالت را در جامعه برقرار کند

  • سه شنبه, مهر 17 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی گفت: مردم از دستگاه قضا انتظار دارند عدالت را بدور از ملاحظات سیاسی در جامعه برقرار کند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در آیین تکریم و معارفه روسای کل پیشین و جدید دادگستری استان گفت: مهمترین وظیفه قوه قضاییه، پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و برقراری عدالت است، مردم نیز از دستگاه قضا انتظار دارند عدالت را در جامعه بدور از ملاحظات سیاسی برقرار کند.

وی با بیان اینکه مردم دستگاه قضا را پناهگاه خود می دانند، افزود: یکی از مهمترین عواملی که می تواند رضایت و اعتماد مردم به نظام را افزایش دهد، همین عملکرد مثبت دستگاه قضا در صیانت از حقوق مردم و ساری و جاری نمودن عدالت در جامعه است.

شهریاری تصریح کرد: بحث امنیت نیز با عملکرد دستگاه قضا گره خورده است؛ مردم امنیت نخواهند داشت مگر اینکه در پناه یک قوه قضاییه عادل، مقتدر و مدافع حقوق مردم، زندگی کنند.

وی اظهار کرد: هر چه عملکرد دستگاه قضا شفاف تر باشد به همان میزان نیز رضایت عمومی بیشتر و وجدان عمومی قانع تر خواهد شد، و این مساله را خوشبختانه در عملکرد قوه قضاییه بویژه در ماه های اخیر که با اقتدار لازم با مفاسد اقتصادی برخورد نموده شاهد هستیم.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه ضمن اینکه از قوه قضاییه خواست مقتدرانه و با قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد کند، افزود: قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی و رانت خواران که آسیب های جدی به سرمایه اجتماعی نظام وارد می کنند، باید مقتدرانه برخورد و در اسرع وقت به پرونده این افراد رسیدگی کند.

افزایش اختیارات روسای کل دادگستری های استان و کوتاه شدن فرایند دادرسی از دیگر درخواست هایی بود که مقام عالی استان در این مراسم مطرح نمود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان سخنان خود، از خدمات و زحمات آقای حیدری رییس کل پیشین دادگستری استان آذربایجان غربی قدردانی و برای آقای گروسی رییس کل جدید دادگستری استان آرزوی توفیق نمود.

دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی محکمتر برخورد کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: از دستگاه قضا انتظار می رود محکم تر و سریع تر با مفسدین برخورد کند.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی صبح سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری تاکید کرد: تنها اعمال و خدمات است که از یک مدیر باقی می ماند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان قضایی افزود: عدم تأثیرپذیری از حب و بغض ها و جریانات سیاسی، پناهگاه مردمی و حلال مشکلات، جذب عناصر مومن و عالم، کاهش و جایگزینی مجازات حبس، ضرورت انعکاس خدمات دستگاه قضا، کاهش اطاله دادرسی، عدم تزلزل در مبارزه با مفاسد اقتصادی از جمله توصیه های مورد تاکید ایشان است که باید مدنظر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی و نارضایتی های مردمی انتظار می رود دستگاه قضا محکم تر و سریع تر با مفسدین و محتکرین برخورد بشود.

دستگاه قضا آماده پشتیبانی از اشتغال و اقتصاد کشور است

معاون اول قوه قضاییه گفت: دستگاه قضا با تمام قوا از فعالان اقتصادی و توسعه اشتغال در هر نقطه از کشور که موجب تثبیت اقتصادی داخلی می شود، حمایت می کند.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی ‌اژه‌ای روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه رییس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: هر امری که در راستای حمایت از تولید داخلی و توسعه اشتغال در جامعه شود، مورد حمایت دستگاه قضاست.

وی با اشاره به اینکه قدرت اقتصادی یکی از مولفه های مهم اقتدار جامعه به شمار می رود، ادامه داد: اگر فعالان اقتصادی دچار جرم شوند، باید به گونه ای با آنها رفتار کنیم که لطمه ای به فعالیت اقتصادی این قشر وارد نشده و بخش تولید ضرر نکند.

وی بیان کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در تلاش هستند تا با پمپاژ اخبار نادرست در جامعه، یاس و نا امیدی را در بین مردم ترویج کنند که اتحاد مردم و مسوولان سد محکمی در مقابل این توطئه هاست.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: برخی افراد نیز ناخواسته به شایعه پراکنی دشمنان در جامعه دامن می زنند و خود نیز آنان را همراهی می کنند که باید در این راستا با هوشیاری برخورد شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای ادامه داد: ایران اسلامی در دنیای امروز با اقتدار توانسته عزت، شرافت، عظمت و جاودانگی کشورمان را به جهانیان نشان دهد و همایش 700 هزار نفری اخیر بسیجیان نمونه ای از این اقتدار است.

وی با اشاره به اینکه حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مزدوران و منافقان کوردل نمونه ای دیگر از اقتدار سربازان جمهوری اسلامی ایران است و امنیت پایدار کشور را نشان می دهد، افزود: باید دقت کنیم که ایستادن در مقابل دشمنان زمینه ساز اقتدار همیشگی جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: عربستان سعودی، صدام و قزافی که خود را تسلیم استکبار کردند، هزینه بسیار زیادی را برای خود به بار آوردند و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران با اقتدار به این درجه از امنیت و اقتدار رسیده است.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: نحوه رفتار ترامپ با عربستان سعودی به عنوان کشوری مسلمان، هیچ وقت برای ما خوشحال کننده نبوده و مایه ناراحتی ما شده است و نشان می دهد که تسلیم شدگان چه هزینه ای را پرداخت می کنند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با اشاره به اینکه عدالت مهمترین رکن قضاوت است، اضافه کرد: اگر قاضی عدالت نداشته باشد حق قضاوت ندارد زیرا برای قاضی هیچ حزب و جناحی فرقی ندارد و باید در اعلام حکم بی طرفی خود را حفظ کند.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی یکی از نهادهای رو به رشد در کشور است، گفت: این نیروی مقتدر با تنوع کاری بالا در ماه های اخیر عملکرد مناسبی را در دستگیری مفسدان اقتصادی داشته است.

در این آیین که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، علی اکبر گروسی به عنوان رییس کل جدید دادگستری استان معرفی و جایگزین توکل حیدری شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها