آذربایجان غربی

شهریاری: در شرایط تحريم نيز سرمایه گذاری در استان ادامه يافت

  • یکشنبه, مهر 15 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی خود، عصر روز گذشته با کارمندان فرمانداری ماکو دیدار و پای صحبت های آنها نشست.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در این دیدار گفت: به عنوان استاندار باید بگویم هنوز در نوع برخورد کارمندان دولتی با ارباب رجوع مشکل داریم و در این زمینه شرایط باید بسیار بهتر باشد؛ چراکه این امر مشارکت بیشتر مردم را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: متاسفانه دولت با شرایط سخت تحریم و بحران های مالی رو به رو شده است اما حتی در این شرایط ده ها سرمایه گذاری خوب در استان انجام شده است که در شرایط عادی وضعیت می توانست بهتر از این باشد.

شهریاری عنوان کرد: با توجه به اینکه برخی پست ها در فرمانداری ها خالی هستند، در آزمون استخدامی آینده نسبت به جذب نیروی انسانی اقدام خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین گفت: بخشی از مشکلات ما در زیر مجموعه وزارت کشور به استخدام های بی ضابطه بر می گردد، در حالی که ما باید تنها 15 درصد نیروی مامور داشته باشیم؛ این رقم در استان بیش از 40 درصد است، بر اساس بخشنامه وزارت کشور، این افراد به مرور زمان به محل خدمت اصلی خود بازخواهند گشت.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در برخی شهرها چند پست کلیدی در اختیار افراد مامور از دیگر دستگاه ها است که نمی شود همه را به یکباره به دستگاه مربوطه بازگرداند اما به مرور زمان این اتفاق محقق خواهد شد، در این شرایط هم آسیبی متوجه مردم و کشور نخواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: زندگی در منطقه آزاد ماکو هزینه های اضافه تری را به نسبت سایر نقاط به کارمندان تحمیل کرده است اما در آن سو این کارمندان از معافیت های مالیاتی برخوردار هستند؛ متاسفانه حقوق های وزارت کشور به نسبت برخی از وزارت خانه های دیگر پایین تر است.

رضا حسینی افزود: تمام تلاش خود را کرده ایم که پرداخت اضافه کاری در بین کارمندان شهرستانهای مختلف با عدالت پرداخت شود اما در زمینه اقدامات رفاهی عقب هستیم که امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده بتواینم از سد مشکلات عبور کنیم.

معاون استاندار بیان کرد: با توجه به درخواست شما برای دریافت وام های قرض الحسنه و زمین های تعاونی، برنامه ریزیهای لازم انجام خواهد شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها