آذربایجان غربی

حمایت از سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد ماکو

  • چهارشنبه, مهر 04 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدار با جمعی ازفعالین اقتصادی و صاحبان صنایع بندر مرسین ترکیه از حمایت بی سابقه این سازمان از سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: در صورت علاقمندی به سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو، با ارائه مدارک، مجوز اقتصادی ظرف یک روز صادر و از سوی دولت امنیت سرمایه گذاری را تضمین می کنیم.

به گزارش خبرنگار هم آوا، غلامرضا سلیمانی با اشاره به واگذاری زمین مورد نیاز به فعالان اقتصادی خارجی در صورت سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو افزود: با توجه به لزوم حمایت از سرمایه گذران داخلی و خارجی در مناطق آزاد و نقش پررنگ «زمین»، تغییراتی در وضعیت زمین برای سرمایه گذاران در مناطق ایجاد، فراز و نشیب ها با سرعت معقولی حل شده و فعالان اقتصادی می توانند با خیال آسوده، از امکانات محدوده منطقه آزاد، معافیت های ۲۰ ساله مالیات بردرآمد و دارایی و معافیت های گمرکی بهره مند شوند.

وی با اشاره به آماده بودن انرژی ارزان و زیرساخت های سرمایه گذاری از جمله آب، برق، گاز و فیبرنوری از سرمایه گذاران ترک خواست تا به سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و صنایع کشاورزی در منطقه را بسیار سودآور دانست و افزود: برای کشت گلخانه ای و احداث مراکز گردشگری، شرایط برای سرمایه گذاری آماده است.

وي گفت: برندهای ترک در بازار ایران فروش خوبی دارند و با سرمایه گذاری در ماکو، مشکلات گمرک کم می شود لذا توصیه میکنم که برای ثبت برند در ایران اقدام کنید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها