آذربایجان غربی

حسين زاده: دایره تنگ خودی و غیرخودی را از بین ببریم

  • سه شنبه, مرداد 16 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم شهرستان نقده در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به فکر توسعه و تعالی این سرزمین هستیم باید همگی در کنار هم باشیم و برای هم دلسوزی کنیم؛ دایره تنگ خودی و غیرخودی را از بین ببریم.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ایرنا، عبدالکریم حسین زاده در جلسه علنی روز سه شنبه و در نطق میان دستور با اشاره به اعتراضات دی ماه سال گذشته، گفت: از آن زمان تاکنون شاهد اعتراضاتی در کشور هستیم و مشخص نیست مسیر آن به کجا ختم می شود.

وی افزود : متاسفانه رویکردمان در مقابل اعتراضات در سنوات گذشته به رسمیت نشناختن آن بوده است؛ همگی می دانیم که مردم نسبت به وضعیت معیشتی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اعتراض دارند و زمانی که ما خودآگاه یا ناخودآگاه این اعتراض ها را به بیرون از کشور و مرزها ارتباط دهیم مفهوم واقعی آن این است که معترضان را ندیدیم.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درحالی که باید معترضان را دید و اگر دلسوز نظام و انقلاب هستیم در چارچوب قانون اساسی نسبت به اعتراضات آنها چاره اندیشی کنیم؛ اگر می خواهیم راهکارهای اساسی را پیدا کنیم باید رویکرد و گریزی به اعتراضات دی ماه تاکنون بزنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد : دی ماه گذشته اعتراضاتی شکل گرفت و متاسفانه در این باره دو مولفه تمکین به قانون اساسی و ارائه مجوز تجمع به معترضان و از سویی بی تدبیری و رفتار ما برای وصل آنها به خارج از کشور هرگز رعایت نشد.

حسین زاده به حادثه خیابان پاسداران تهران در زمستان سال گذشته هم اشاره کرد و اظهار داشت : در تمامی صحبت‌ها اعلام می شد که دراویش به خیابان ها آمدند و حضور آنها در خیابان ها برای همگی عذاب آور و دردناک بود اما آیا از خودمان چرایی موضوع را پرسیدیم.

وی در ادامه با اشاره به دختران خیابان انقلاب، گفت: این مشکل جدی بود اما آیا از خودمان پرسیدیم چه میزان از تقصیر بر گردن ما مسئولان و متولیان امر بوده ؟ تمامی این دختران متولد دهه 60 و 70 و محصول تربیتی ما بودند که باید با رویکرد دیگری به آنها نگاه می کردیم.

نماینده مردم نقده با بیان اینکه زنان بخش عظیمی از جامعه هستند، یادآور شد: بالغ بر 50 درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند و هنوز ما در تصدی گری موقعیت ها و مدیریت ها نگاهی قدسی مابانه به موضوع داریم؛ چرا زنان نباید از فرصت های برابر برای تصدی گری مدیریت برخوردار شوند.

وی افزود: امروز را به عنوان یک مخاطره تصور نمی کنیم که اگر این طیف عظیم از جامعه سرخورده شوند کسانی که مادر و خواهر شهید بودند هر جا که ما انتظار داشتیم با قدرت تمام حضور داشته و همسنگر ما در مبارزه با دشمنان سرزمینمان شدند اما در جایی که ما نیازمند حضور آنها برای توسعه کشور هستیم چرا آنان را باید به هر بهانه ای باید کنار گذاشت.

حسین زاده تصریح کرد: ایران کشوری چند فرهنگی است و تا زمانی که برای تمامی این فرهنگ ها ارزش و احترام قائل نشویم و از آنها به یک وحدت واقعی یعنی ایرانیت و ایرانی نخواهیم رسید.

وی اضافه کرد: آیا هیچ وقت از خودمان سوال کردیم چرا در سرزمین ما مردمان از هم دور شدند و نسبت به هم مهربان نیستند و عشق نمی ورزند؟ چرا دولتمردان ما دولت نشدند آیا این نگاه از قصور ما ناشی نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: در زمان مرحوم مهندس بازرگان و آیت الله طالقانی در استان کردستان در بدترین شرایط کشور و انتقال قدرت در دولت موقت، این دو ، دکترابراهیم یونسی را به عنوان استاندار استان کردستان انتخاب و اعتماد کردند و دو امر بسیار اساسی و مهم یعنی برگزاری رفراندوم آری به جمهوری اسلامی و اولین دوره شوراهای شهر را به او سپردند؛ چرا نمی خواهیم مجددا اعتماد کنیم.

حسین زاده گفت: چرا استاندار اصفهان کرد نباشد؛ چرا استاندار گیلان بلوچ نباشد؟ چرا ایران را متعلق به همگان نمی دانیم و اگر کسی پیدا شد چنین حرف زد و اعتقاد داشت او را ضد انقلاب و نظام بدانیم و تفکر نکنیم که دلسوزی او برای نظام و این سرزمین و کشور است.

وی افزود: ما نباید نسبت به مدیریت مشارکتی در کشور نگاه قدسی مآبانه داشته باشیم و باید این مدیریت و توسعه سرزمینی را به دوش تمامی آحاد ملت بگذاریم و مردم باید در این فرآیندها و ساختارها و سازمان ها حضور داشته باشند.

نماینده مردم نقده در مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه یک سال تمام، یک زرتشتی هموطن را (سپنتا نیکنام) از حضور در شورای شهر منع کردیم آیا از خودمان پرسیدیم که چه نتیجه ای در بر داشته و چه نصیبمان شده؛ همگی احساس غرور می کردیم که قله اورست را فتح کردیم و عده ای احساس می کردند چیزی را به دست آوردند؟ این حق این ملت است آیا کسی می توان مدعی باشد که از زرتشتیان ایرانی تر داشته باشیم و می توانند ایرانی تر باشند.

حسین زاده افزود : اگر به فکر توسعه و تعالی این سرزمین هستیم باید همگی در کنار هم باشیم و برای هم دلسوزی کنیم؛ دایره تنگ خودی و غیرخودی را از بین ببریم.

وی با یادآوری اظهارات اخیر رییس دولت اصلاحات، گفت : صحبت های وی مبنی بر 15 ماده ای که اشاره کرد در راستای دلسوزی برای کشور، انقلاب و نظام بوده است؛ باید دریابیم که آقای میرحسین موسوی زمانی که ماجرای تلخ خود را به عنوان یک اتفاق ناخوشایند خانوادگی می داند و بیرونی ها را از دخالت در این امور سلب می کند، این نگاهی بزرگ منشانه است که در همه دردها این حس همبستگی ملی و توسعه سرزمینی را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهد و ما نیز باید در راستای ترجیح این موضوعات به حاشیه ای همچون حصر خاتمه دهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بستن تنگه هرمز دستوری نیست، گفت: بستن تنگه ها بر اساس عشق و علاقه مردم به سرزمین شان است و اگر این مردم و ملت و سرزمین همبسته و دلبسته خاکشان هستند نه تنها هرمز بلکه هر مشکلی را پشت سر خواهند گذاشت.

وی در پایان گفت: شهروندان ما نباید حس غریبگی داشته باشند؛ حاکمیت و مسئولان باید شیعه، سنی، کرد، لر، بلوچ، ترک و عرب را به هم نزدیک کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها