آذربایجان غربی

سليماني: رسانه ها نقش مهمی در توسعه منطقه آزاد ماکو دارند

  • سه شنبه, مرداد 16 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش موثر و مهدی در توسعه اقتصادی، صنعتی و گردشگری منطقه آزاد ماکو دارند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، غلامرضا سلیمانی در آئین تجلیل از خبرنگاران شمال آذربایجان غربی که به مناسبت ۱۷ خرداد روز خبرنگار برگزار شد افزود: اصحاب رسانه و مطبوعات با واقع گرایی در اطلاع رسانی در حوزه اقتصادی منطقه آزاد اروند نقش موثری در توسعه این منطقه دارند.

وی افزود: جریان اطلاعات درست و انتشار آن وظیفه ماست و بهترین افراد برای اطلاع رسانی شما خبرنگاران هستید.

سلیمانی با اشاره به اینکه نباید فقط در مناسبت ها در کنار هم باشیم گفت: باید در فضای حرفه ای و سالم انتقاد صورت گیرد و باید آنچه که دارد اتفاق می افتد بصورت دقیق و شفاف اطلاع رسانی شود.

وی با تشریح اقدامات دوماهه سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: نظام برنامه ریزی منطقه ای رویکردی بود که تا کنون انجام شد لذا جامعه محلی باید در برنامه ریزی منطقه ای مداخله داده شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به حرکت سازمان منطقه آزاد ماکو در محور توسعه سبز و هوشمند گفت: توسعه باید بر مبنای صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی با استفاده از تکنولوژی و علم روز صورت گیرد چرا که منطقه آزاد ماکو دارای طبیعت بکر و زیبا است.

وی برندسازی و معرفی هوشمندانه منطقه را لازمه رسیدن به چشم انداز توسعه ماکو خواند و گفت: لازمه توسعه پایدار منطقه و برند سازی کالاها توجه به مولفه های پیش بینی شده است. برای بنیان نهادن منطقه ای هوشمند با وجود پیچیدگی های این حوزه و چالش های فرا روی آن، باید با استفاده از تکنولوژی و علم دنیا به سمت مدیریت یکپارچه شهری پیش رفت.

خبرنگاران با رویکرد معرفی و جذب سرمایه گذار در منطقه اطلاع رسانی کنند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: خبرنگاران و فعالان رسانه ای با رویکرد معرفی و جذب سرمایه گذار در منطقه آزاد ماکو اطلاع رسانی کنند تا شاهد توسعه منطقه در تمامی زمینه ها باشیم.

غلامرضا سلیمانی در نشست خبری با خبرنگاران آذربایجان غربی افزود: سیاست سازمان منطقه آزاد ماکو بر ایجاد فرصت های مناسب برای جذب سرمایه ها همراه با فناوری پیشرفته، جهت توسعه و رشد مناطق آزاد مبتنی شده است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص جشنواره ماکو گرام افزود: در این جشنواره از تعداد ۵۰۰ نفر متقاضی ۶۰ نفر برای تولید محتوا و معرفی منطقه در ماکو حضور یافتند و بازتاب رسانه ای خوبی در این خصوص صورت گرفت.

سلیمانی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که از مطلبی در روزنامه همشهری انتقاد کرد اظهار داشت: من هم به مطلب منتشر شده در روزنامه همشهری انتقاد دارم ولی هر خبرنگار آزاد است هرآنچه را که مشاهده می کند منتشر کند ولی بهتر بود خبرنگاران جنبه های مثبت منطقه را معرفی کنند و بیان مشکلات و معضلات منطقه خصوصا مقوله قاچاق دردی را درمان نمی کند.

سلیمانی گفت: اگر رویکرد شما خبرنگاران و رسانه ها رونق و توسعه اقتصادی، صنعتی، فرهنگی و اجتماعی استان باشد قطعا مطالبی که به نفع مردم و منطقه نباشد منتشر نمی کنید.

ظرفیت انجام پروازهای بین‌المللی به فرودگاه ماکو اضافه می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با هدف تسهیل عبور و مرور سرمایه‌گذاران ظرفیت انجام پروازهای بین‌المللی به فرودگاه ماکو اضافه می‌شود.

غلامرضا سلیمانی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: چشم‌اندازی که برای منطقه در نظر داریم در روز معارفه بیان شده و در همه حال در تلاش هستیم که برنامه‌ها را جاری کنیم.

وی خاطر‌نشان کرد: منطقه آزاد ماکو در مرحله معرفی است و تلاش می‌کنیم با توجه به سیاست‌های بالادستی پیش برویم و چشم انداز ما توسعه پایدار، سبز و هوشمند است به نوعی که می‌خواهیم بر اساس برنامه ریزی منطقه‌ای برنامه‌ها را پیش برده و سبب پیشرفت منطقه شویم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: برنامه ریزی که به صورت کلی انجام می‌شود برنامه ریزی متمرکز است و در منطقه آزاد ماکو به دنبال آن هستیم که برنامه‌ها را با توجه به ظرفیت‌های منطقه پیش ببریم.

وی با اشاره به تأثیر مثبت تصمیمات در منطقه در زندگی مردم تصریح کرد: بعد اجتماعی فرهنگی باید در برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد و اگر زمانی در برنامه‌های اقتصادی موفق نشده‌ایم به سبب ضعف در برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی است.

سلیمانی با بیان این که ماکو و منطقه آزاد ماکو دروازه ارتباطی ایران با اروپاست بیان کرد: شهر بازرگان باید به صورت مدرن پیشرفت کرده و ساخته شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: این منطقه باید با پیشرفت سبز پیش برود و مبنای توسعه منطقه سرمایه گذاری است و کارهای عمرانی و زیرساختی باید بیش از پیش انجام شود.

وی یادآور شد: تسهیل فرآیند برای جذب سرمایه گذار خارجی و داخلی جزو اولویت‌های منطقه است و از روزی که کار را به دست گرفته‌ایم به دنبال کاهش زحمت مردم و افزایش بازدهی‌ها هستیم به نوعی که میز خدمت را نیز در منطقه ایجاد کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تأکید کرد: تدوین برنامه راهبردی و عملیاتی دومین برنامه منطقه است و تا پایان برنامه ششم شاخص گذاری‌ها انجام شده است.

وی اظهار داشت: بحث کشت صنعتی و توسعه لجستیک جزو دیگر موضوعاتی هستند که مد نظر ماست و مطالعات کشت صنعتی توسط اندیشکده انجام می‌شود و به دنبال توسعه کشتی هستیم که کار اقتصادی برای بازار جهانی باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اظهار امیدواری برای عملیاتی کردن اقدامات دو هتل پنج ستاره در منطقه افزود: محور گردشگری ظرفیت بسیار خوبی دارد ولی متأسفانه این منطقه به صورت نامناسبی در رسانه‌ها مطرح می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: پاسپورت هر سرمایه گذاری که در منطقه آزاد ورود کند مهر کشوری نمی‌خورد تا فرد محدودیتی در کشور خود نداشته باشند از این رو بهتر از پیش می‌توان سرمایه گذاران را جذب کرد.

سلیمانی با اشاره به این که از جانب منطقه آزاد هیچ پروژه‌ای در رکود به سر نمی‌برد بیان کرد: به دنبال این هستیم که فرودگاه منطقه را برای پروازهای بین‌المللی اختصاص دهیم.

وی با بیان این که طرح جامع منطقه در حال تدوین است یادآور شد: همایش سرمایه گذاری با حضور ۲۵۰ سرمایه گذار برگزار شد که ۱۶۰ مورد طرح جمع آوری شد و از جذب ۲۰ هیئت سرمایه گذاری در منطقه نیز می‌توان نام برد که اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.

سلیمانی تصریح کرد: فقدان زیرساخت‌های منطقه موضوعی است که مردم را اذیت می‌کند بنابراین آزادراه بازرگان ماکو به زودی شروع می‌شود و ۶۰ کیلومتر آزادراه نیز از قبل در منطقه شروع شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تأکید کرد: تا جایی که بتوانیم مسئولان را به منطقه بکشانیم به همان اندازه نیز تأثیر مثبتی در منطقه می‌توان دید.

وی با بیان این که منطقه آزاد ماکو قطب تولید شیلات و دام است اظهار داشت: از این رو باید دید چه گونه‌هایی می‌تواند در آینده برای منطقه مفید باشد را تقویت کرد.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم منطقه را به خوبی به چینی‌ها معرفی کنیم به راحتی می‌توانیم اعتبارات زیادی را از این کشور و سرمایه گزارانش جذب کنیم، همچنین در بخش صنعت نیز می‌توان اقدامات بسیاری را با کشور ترکیه انجام داد.

سلیمانی با بیان این که بوم گردی در کشورمان به درستی جا نیفتاده بود یادآور شد: ظرفیت زیادی در بوم گردی داریم و اکثر گردشگران به دنبال این مهم هستند در همین راستا جشنواره‌ای برگزار شد که هزینه جوایز و رفت و برگشت این جشنواره بر عهده منطقه بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها