آذربایجان غربی

خداياري: رسانه ها نقش مهمی در توسعه فرهنگی جامعه دارند

  • سه شنبه, مرداد 16 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسانه ها نقش بسزایی در توسعه فرهنگی جامعه دارند و با نقد منصفانه باید به مسوولان در این مسیر کمک کنند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، حجت الاسلام ناصر خدایاری در آیین تجلیل از خبرنگاران شمال آذربایجان غربی که در منطقه آزاد ماکو برگزار شد، افزود: مردم از رسانه ها تاثیرپذیری دارند و این تاثیرپذیری فرصت مناسبی برای رسانه ها جهت مشارکت در مسیر توسعه فرهنگی فراهم می کند.

وی ادامه داد: رشد و تعالی جامعه مستلزم عزم جدی خبرنگاران در امر اطلاع رسانی به جامعه است زیرا خبرنگاران نیک اندیشان عرصه آگاهی بخشی هستند.

وی با تاکید بر اینکه رسانه های شفاف می توانند در شکل گیری و انتقال آرمان ها به شهروندان نقش عمده ایفا کنند، اظهار داشت: کانال ها و رسانه های بدون هویت نمی توانند نقش موثری در تنویر افکار عمومی داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه موقعیت شناسی و بصیرت شاخصه اصلی خبرنگاران است، بیان کرد: خبرنگار اگر به موقع ننویسد، بدون شک تاثیری در جامعه نخواهد داشت و شاید تاثیر مخرب هم برجا گذارد.

حافظ تیموری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماکو نیز در این آیین گفت: خبرنگاران باید اصل و اصول حرفه ای خود را در امر اطلاع رسانی رعایت کرده و با نقد منصفانه، مسوولان را در امر خدمت گذاری یاری کنند.

در این مراسم از خبرنگاران شهرستان های خوی، سلماس، چاپیاره، چالدران، شوط، پلدشت و ماکو تجلیل شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها