آذربایجان غربی

شهرياري: توسعه صنعت آذربايجان غربي نيازمند تامين آب است

  • دوشنبه, مرداد 08 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی گفت: کمبود آب در بخش صنعت بویژه در حوضه آبریز دریاچه ارومیه مانع توسعه این بخش شده است که برای رفع این مشکل و تامین اعتبارات مورد نیاز جهت اجرای خطوط انتقال آب به صنایع استان، از وزیر نیرو برای حضور در استان دعوت خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در جلسه بررسی و رفع مشکل تامین آب شهرک صنعتی شماره سه ارومیه گفت: در شرایط کنونی برای حل معضل بیکاری در استان نیازمند سرمایه گذاری و توسعه بخش صنعت هستیم که برای تحقق این امر باید زیرساخت های اولیه بویژه آب مورد نیاز پروژه ها و واحدهای صنعتی تامین گردد.

وی به ایجاد مناطق ویژه اقتصادی جدید در استان نیز اشاره کرد و گفت: مقدمات ایجاد چند منطقه ویژه اقتصادی جدید در استان در حال انجام است که باید برای تامین آب مورد نیاز این مناطق برنامه ریزی و اقدامات لازم انجام گیرد.

شناسایی و ابطال جواز تاسیس واحدهای صنعتی بلاتکلیف و تخصیص آب آنها به دیگر صنایع از دیگر موارد مورد تاکید استاندار آذربایجان غربی در این جلسه بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: برای دستیابی به توسعه در استان نیازمند توجه به بخش صنعت و تامین زیرساخت های مورد نیاز آن هستیم.

رضا حسینی بیان کرد: باید توجه شود که اگر سرمایه گذاران به شهرستان ها هدایت و از سرمایه گذاری در مرکز استان بخاطر کمبود آب جلوگیری شود، شاهد برهم خوردن تعادل جمعیتی خواهیم بود.

وی بیان کرد: اولویت ما برنامه ریزی اصولی و دقیق است تا بتوان چرخه اقتصاد و اشتغال را برای نسل های امروز و آینده به حرکت درآورد.

در این جلسه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان نیز گزارشی از میزان ذخایر آب زیرزمینی و آب های سطحی قابل تخصیص به صنایع استان ارائه کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها