آذربایجان غربی

اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار روستایی تسريع شود

  • پنج شنبه, خرداد 10 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی از نظارت بر روند رسیدگی بانک ها به پرونده های متقاضیان تسهیلات بانکی و روند اجرای پروژه ها در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، رضا حسینی در جلسه شورای اشتغال آذربایجان غربی گفت: عملکرد برخی از بانک های عامل در اعطای تسهیلات اشتغال روستایی از جمله پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و توسعه تعاون در استان مطلوب نیست و باید تا 10 روز آینده پرداخت های لازم از سوی این بانک ها بهبود یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی افزود: دولت تدبیر و امید در راستای گشایش بیشتر در فعالیت های اقتصادی و اشتغالزا به ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار، طرح اشتغال پایدار روستایی را به اجرا درآورده و مصوبه هایی برای تسریع در پرداخت تسهیلات نیز ابلاغ کرده است اما بانک ها در این خصوص همکاری های لازم را انجام نمی دهند.

وی اضافه کرد: از جمله مواردی که باید مدنظر بانک های عامل قرار گیرد، ثبت تسهیلات پرداختی در سامانه 'کارا' است زیرا عملکرد استان در قالب این سامانه مورد بررسی قرار می گیرد و پرداخت های ثبت نشده در عملکرد استانی لحاظ نمی شود.

وی از اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی به عشایر با تصمیم جدید دولت خبر داد و بیان کرد: در این خصوص، اداره کل امور عشایری استان وظیفه وارد کردن اطلاعات متقاضیان و تسهیلات پرداختی به سامانه 'کارا' را بر عهده دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: همه نهادهای مسوول و بانک ها در راستای سرعت بخشیدن به اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار روستایی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به برنامه های استان برای جذب سرمایه گذار گفت: اخیرا 25 نفر سرمایه گذار خواستار سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان شده اند و اجرای 4 پروژه با اشتغال زایی حدود 3 هزار نفر نهایی شده است.

وی همچنین از نظارت بر روند رسیدگی بانک ها به پرونده های متقاضیان تسهیلات بانکی و روند اجرای پروژه ها در استان خبر داد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها