آذربایجان غربی

شهرياري: مدیران، برنامه محوری را سرلوحه کارها قرار دهند

  • شنبه, آذر 18 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی از مدیران استان خواست برنامه محوری را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدی شهریاری در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که صبح امروز با حضور اعضای شورا در محل استانداری برگزار شد، برنامه ریزی را محور توسعه دانست و گفت: از تمامی مدیران و فرمانداران در استان می خواهم توجه به برنامه و برنامه محوری را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و برای توسعه پایدار و رفع مسائل و مشکلات اساسی استان و مردم، اهتمام ویژه داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران و اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان خواست نسبت به رفع مسائل و مشکلات اصلی استان و بویژه ارتقای شاخص های توسعه در استان توجه ویژه ای داشته باشند.

شهریاری، توجه ویژه به ارتقای بخش کشاورزی، توسعه زیرساخت های راه بویژه راه روستایی، توجه ویژه به تامین آب شرب و حفاظت از منابع آبی استان و تلاش در جهت توسعه صنعت گردشگری بعنوان یک صنعت اشتغالزا در استان را از دیگر موارد مهم و حائز اهمیت در استان عنوان کرد و از مدیران و فرمانداران خواست توجه به این موارد را جزو اولویت های کاری خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش اعظم اشتغال استان مربوط به بخش کشاورزی است، انتظار می رود سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات این بخش را به موقع تخصیص دهد تا بتوانیم با تقویت و ارتقای کشاورزی استان ضمن حفظ اشتغال موجود، از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کنیم.

شهریاری در رابطه با راه های روستایی استان نیز گفت: استان در شاخص توسعه راه روستایی که از زیرساخت های توسعه است، عقب ماندگی زیادی دارد که در این خصوص در آینده نزدیک دیداری با وزیر محترم راه و شهرسازی در جهت مساعدت هرچه بیشتر برای جبران عقب ماندگی های استان در بخش راه و بویژه راه روستایی خواهیم داشت.

رفع و اصلاح نقاط حادثه خیز در استان از دیگر مواردی بود که استاندار آذربایجان غربی آن را مورد تاکید قرار داد و افزود: اصلاح حداقل نیمی از نقاط حادثه خیز استان باید در برنامه سال آتی مورد توجه قرار گیرد و از سازمان برنامه و بودجه انتظار می رود برای تحقق این موضوع اعتبارات لازم را پیش بینی نماید.

وی همچنین زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت در استان را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: تا حد توان و از طرق مختلف برای ترویج روحیه و فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین پیشبرد برنامه های راهیان نور در استان کمک خواهیم نمود.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه از مدیران ذیربط استانی خواست پیگیری های لازم را برای پرداخت هرچه سریعتر تسهیلات پیش بینی شده برای سیل زدگان استان که در ابتدای سالجاری دچار حادثه شده بودند، انجام دهند.

حضرتی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این جلسه در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان دستگاههای اجرایی استان گفت: از فردا، توزیع اعتبارات به مبلغ 17 میلیارد و 525 میلیون تومان بین 18 دستگاه اجرایی استان که در سال 95 بازنشسته داشته اند آغاز خواهد شد و به این ترتیب نیمی از پاداش پایان خدمت این بازنشستگان پرداخت و مابقی مطالبات نیز طی دو ماه آینده پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش سازمان برنامه و بودجه استان، ایجاد توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه در استان است، افزود: بر همین مبنا سازمان برنامه و بودجه استان تلاش کرده که در تدوین برنامه ها و توزیع اعتبارات، شفافیت و عدالت را رعایت کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همچنین از دستگاههای استانی که دارای چند زیرمجموعه در استان هستند خواست نسبت به معرفی مدیران این زیرمجموعه ها برای عضویت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان اقدام کنند.

همچنین در این جلسه، 9 مصوبه کارگروه زیربنایی استان با رای اعضا مورد موافقت و تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها