آذربایجان غربی

پیام محمدمهدي شهرياري به مناسبت روز دانشجو

  • پنج شنبه, آذر 16 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی به مناسبت روز دانشجو پيامي صادر كرد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، متن پيام محمدمهدي شهرياري بدين شرح است:

به نام پروردگار امیدواران

شصت و چهارمین سالگرد شهادت سه آذر اهورایی که به قصد مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی قدم در عرصه پاک و مقدس جنبش دانشجویی نهادند گرامی باد.جنبش دانشجویی در شصت و چهار سال گذشته رشدی به وسعت اندیشه ایرانیان بیدار و آگاه یافته است و در مقاطع مختلف تاریخ این ملت، مشکلات جامعه را پایش نموده و چونان که همگی بخوبی می دانیم مسیر خیر و صلاح را با خردورزی دریافته است.

دانشگاهیان و در راس آن ها فعالان دانشجویی به رغم مشکلات مختلف ، چه پیش از انقلاب و چه پس از آن نقشی پررنگ و فراموش نشدنی را در حساس ترین مقاطع تاریخ این سرزمین ایفا کردند؛ از تقدیم هزاران شهید استاد و دانشجو، هزاران جانباز و آزاده گرفته تا تحویل هزاران چهره برجسته علمی به جامعه که حاصل کار دانشگاه بوده است.

امروز اما رسالت دانشجو و جنبش دانشجویی بسیار سنگین است؛دانشجوی متعهد دغدغه روز جامعه را دارد و برای حل آن از هیچ تلاشی فروگذار نیست ؛ اکنون انتظار از جنبش دانشجویی علاوه بر پیگیری مطالبات خود که همانا آگاهی بخشی، عدالتخواهی، آرمانخواهی و پیشبرد و بسط دموکراسی از طریق گسترش کرسی های آزاداندیشی و حق گفتن و شنیدن است، این است که همچون گذشته مبدا تحولات و سرمنشأ رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور باشد.

اینک دانشجویان می توانند به مدد روحیه تحول خواهی، پویایی و انگیزه ای که خاص محیط دانشگاهی است ، اقتصاد دانش بنیان را گسترش بخشیده و باعث تقویت پایه های توسعه پایدار باشند.

در آذربایجان غربی، دانشگاهیان و دانشجویان می توانند به فن آوری و بهره وری استان کمک کرده و زمینه های رشد علمی را در پیوند با صنایع و ظرفیت های خدادادی استان فراهم آورند. صنعت و دانشگاه اگر با هم در تعامل باشند به مثابه دو بازو پیشرو عمل خواهد کرد که زمینه ایجاد اشتغال و حل معضلات اساسی استان را میسر می کند.

اینجانب مجددا ضمن تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان و دانشگاهیان استان ، اعلام می دارم همه تلاش خود را بکار خواهم بست تا "جوانان و دانشجویان" ، این استان را محیط مناسبی برای رشد و اعتلای فرهنگی و اندیشه ورزی آزادانه ببینند و آمادگی خود را برای شنیدن صدا و نقد دانشجویان و دانشگاهیان اعلام می کنم؛زیرا یقین دارم که اگر فضای آزادی ، تامل و تعامل در سپهر سیاسی،فرهنگی و اجتماعی استان حاکم شود نتایج بی بدیلی به همراه خواهد داشت.

امیدوارم با تلاش و همت علمی دانشجویان و دانشگاهیان و حمایت های دولت تدبیر و امید ، شاهد جهش های چشمگیری در حوزه های مختلف جهت رسیدن به افق های درخشان ایران اسلامی باشیم.

محمدمهدی شهریاری

استاندار آذربایجان غربی

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها