HamavaNews - هم آوا
آذربایجان غربی
شهرياري: بايد چرخه های اقتصاد و اشتغال استان به حرکت درآید
Last Updated on مرداد 25 1397

شهرياري: بايد چرخه های اقتصاد و اشتغال استان به حرکت درآید

با حضور استاندار آذربایجان غربی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد.
شهرياري: تیم والیبال شهرداری ارومیه به هیچ وجه منحل نمی شود
Last Updated on مرداد 23 1397

شهرياري: تیم والیبال شهرداری ارومیه به هیچ وجه منحل نمی شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: تیم والیبال شهرداری ارومیه به هیچ وجه منحل نمی شود.
تاكيد شهرياري بر افزایش سرانه ورزشي آذربايجان غربي
Last Updated on مرداد 21 1397

تاكيد شهرياري بر افزایش سرانه ورزشي آذربايجان غربي

استاندار آذربایجان غربی از اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های ورزشی استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد با افتتاح این طرحها سرانه فضاهای ورزشی استان روند رو به رشد خوبی داشته باشد.
شهرياري: تقویت امید و نشاط مهمترین رسالت خبرنگاران است
Last Updated on مرداد 18 1397

شهرياري: تقویت امید و نشاط مهمترین رسالت خبرنگاران است

استاندار آذربایجان غربی گفت: تقویت امید و نشاط در جامعه مهمترین رسالت خبرنگاران است.
شهرياري: روزنامه نگاران در مبارزه با فساد از مسئولان حمایت کنند
Last Updated on مرداد 17 1397

شهرياري: روزنامه نگاران در مبارزه با فساد از مسئولان حمایت کنند

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رانت سهیمه های سوخت مرزنشینان و خشکبار پس از روی کار آمدن وی در آذربایجان غربی متوقف شد، گفت: به واسطه این رانت و فساد اقتصادی، یارانه ای که باید جهت بهبود معیشت به حساب مرزنشینان واریز می شد، به جیب افراد سودجو می رفت.
      
      
 
جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان صبح امروز با حضور فرماندار اروميه، معاون سياسي و اجتماعي فرماندار و جمعي از مديران دستگاه ها و سازمان هاي مردم نهاد در فرهنگسراي جوان اروميه برگزار شد.
 
 
با حضور استاندار آذربایجان غربی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد.
 
 
توافق نامه های سرمایه گذاری مشترک در پروژه انتقال گاز به روش CNG به کشورهای همسایه و احداث 2 سد در منطقه آزاد ماکو منعقد شد.
 
 
استاندار آذربایجان غربی از بخشهای مختلف حوزه هنری استان بازدید کرد.
 
 
امیر داداشی: مالیات یکی از ابزارهای درآمدزایی دولت‌هاست که ریشه‌ای تاریخی در اقتصاد و بازار دارد. درواقع با شکل‌گیری اولین دولت‌ها، حاکمان متوجه شدند که برای اداره کشور نیاز به منابع مالی دارند، از همین رو نظام‌هایی را به وجود آوردند که هر فرد رقمی از درآمد حاصل...
 
 • روحانی و راه‌ های برون‌ رفت از شرایط موجود
  روحانی و راه‌ های برون‌ رفت از شرایط موجود
  عبدالله ناصری: رئیس‌جمهوری در زمان مذاکرات با گروه 1+5 و موضوع برجام توانسته بود انسجام و پیوستگی در تمامی سطوح حاکمیت ایجاد کند؛ که در آن زمان بسیار مثبت و مؤثر بود و اکنون در شرایط فعلی باید برای شکل‌گیری انسجام برای ساماندهی اجتماعی و اقتصادی کشور اقداماتی صورت بگیرد که…
 • ضرورت توجه به تیرگی‌ های آینده
  ضرورت توجه به تیرگی‌ های آینده
  کمال‌الدین پیرموذن: کشور و ملت ما در این لحظات حساس در پیچیده‌ترین شرایط تاریخی خود قرار گرفته است. حدّت و خطرپذیری این شرایط را جز گوش‌های شنوا و پرظرفیت و عقول مجرب و استوار درنمی‌یابند. باید همواره راهی مسالمت آمیز را برای حل مسائل سیاسی-اقتصادی این سرزمین بلاکشیده جست.
 • صداي اعتراض اين مردم نجيب را بشنويم
  صداي اعتراض اين مردم نجيب را بشنويم
  محمدرضا بادامچي: اينك كشور در شرايط اقتصادي غيرعادي قرار گرفته است. شرايطي كه ايجاب مي‌كند، مجموعه مديريتي نظام، در رويكردها و رفتارهاي خود، حساسيت بيشتري به خرج دهد و‌ تصميمات درست و موثر را بدون فوت وقت اتخاذ و‌ اجرا كند.
 • از اجراي قانون منحرف نشويم
  از اجراي قانون منحرف نشويم
  پروانه مافي: در شرايطي كه وضعيت اقتصاد دچار نابساماني شود نمي‌توان كتمان كرد كه بسياري مسائل زنجيره‌وار به هم پيوسته‌اند و اين صرفا كانون‌هاي اقتصادي نيستند كه با بحران روبه‌رو مي‌شوند بلكه كانون‌هاي اجتماعي بيشتر در معرض آسيب قرار مي‌گيرند.
 • مرزنشينان چشم به راه تصميم مجلس
  مرزنشينان چشم به راه تصميم مجلس
  فرزانه قبادي: مردان دور ميز كوچك كافه نشسته‌اند و استكان‌هاي كوچك چاي را يكي پس از ديگري خالي مي‌كنند و منتظر مي‌مانند تا قهوه‌چي دوباره آنها را با چاي خوشرنگش پر كند. مردان «بازرگان» نجيب‌تر از آنند كه به راحتي لب به گلايه باز كنند و از سختي روزگار بگويند.
 • بنويس كارتخوان - بخوان فرار مالياتي
  بنويس كارتخوان - بخوان فرار مالياتي
  امیر داداشی: مالیات یکی از ابزارهای درآمدزایی دولت‌هاست که ریشه‌ای تاریخی در اقتصاد و بازار دارد. درواقع با شکل‌گیری اولین دولت‌ها، حاکمان متوجه شدند که برای اداره کشور نیاز به منابع مالی دارند، از همین رو نظام‌هایی را به وجود آوردند که هر فرد رقمی از درآمد حاصل از فعالیت…
 • سود و زیان امضای کنوانسیون دریای مازندران
  سود و زیان امضای کنوانسیون دریای مازندران
  نعمت احمدی: بحث دریای مازندران این روزها نقل محافل است، از حساسیت نام گذاری این دریاچه دریاوار که در نوشته دیپلمات صاحب قلم آقای دکتر فریدون مجلسی به نام خزر اشاره داشتند که نگارنده را به یاد کتاب قبیله سیزدهم یا خزران آرتورکستلر می‌اندازد و ابا دارم از نام بردن این…
 • ياركشي‌ هاي غير‌دموكراتيك
  ياركشي‌ هاي غير‌دموكراتيك
  مطهره شفیعی: اصلاح‌طلبان به کدام سو می‌روند؟ این سوالی است که این روزها حتی در اردوگاه اصلاح‌طلبی پاسخ دقیقی برای آن ندارند و به نظر می‌رسد مشکل اصلی تعدد مراکز تصمیم‌گیری در این طیف باشد که انسجام را هدف قرار داده است.
 • عوام‌ زدگي و نگاه سياسي به تاريخ
  عوام‌ زدگي و نگاه سياسي به تاريخ
  حميدرضا حسيني: اگر در يك جمع دوستانه يا خانوادگي يك پزشك حضور داشته باشد و در مورد يك بيماري يا درمان آن يا خواص داروهاي مختلف صحبت كند، تقريبا همه كساني كه حاضرند در مقام شنونده يا پرسشگر ظاهر مي‌شوند.
 • اقتصاد كاسپين
  اقتصاد كاسپين
  حميدرضا آريان‌پور: درياچه كاسپين (قزوين) كه از سر بزرگي، دريا خوانده مي‌شود، باز بر سر زبان‌هاست؛ آن هم با توافق ٥ همسايه‌اش بر سر دريا يا درياچه بودن او. همسايگان اين دريا به توافقي رسيده‌اند كه در صورت كامل شدن، نه فقط بر هر يك از آنها و روابط هر يك…
 • پریدن از پنجره برای رستگاری
  پریدن از پنجره برای رستگاری
  نورا بیگ: دخترها پسرجوان را دوره کرده‌اند و پسرجوان خود را از پنجره به بیرون پرتاب می‌کند. باورتان نمی‌شود که نشود، اما این صحنه را در سریال تلویزیونی پدر دیدیم که حالادوباره این موضوع تلویزیون و دست‌اندرکاران سریال را وارد حاشیه‌های اینستاگرامی کرده است.
 • زمین‌ گیر شدن اصولی تلگرام!
  زمین‌ گیر شدن اصولی تلگرام!
  محمدحسین تقوایی زحمتکش: همان‌گونه که پس از فیلترینگ تلگرام نیمی از مشکلات کشور حل شد، با برخورد با این عزیزان نیز نیم دیگر از مشکلات حل شده و کشورِ گل و بلبلی خواهیم داشت.
 • راه های غش کردن تلگرام!
  راه های غش کردن تلگرام!
  مهرشاد مرتضوی: در تایید موضع آقای رائفی‌پور همین بس که تتلو هم در کامنتی باهاش موافقت کرده. بنابراین دیگه نیازی نیست در این باره توضیح بدیم و خودتون میتونین ببینین چقدر حق با ایشونه!
 • به فرزندتان محبت کنید تا رئیس جمهور نشود!
  به فرزندتان محبت کنید تا رئیس جمهور نشود!
  رضا ساکی: شوخی با سرخط خبرها را در حالی آغاز می‌کنیم که از چپ و راست همه نام یک نفر را فریاد می‌زنند و برائت می‌جویند.
 • عجیب ترین رفتار احمدی نژاد!
  عجیب ترین رفتار احمدی نژاد!
  آیدین سیارسریع: آقای مهندس غرضی رئیس‌جمهوری واقعی ایران در گفت‌وگویی اعلام کرد: احمدی‌نژاد پس از رد صلاحیت شدن رفتارهای جدیدی از خود بروز می‌دهد.
 • تهدید منبع‌ آبی کوهستان با کشاورزی؛ آری یا نه؟
  تهدید منبع‌ آبی کوهستان با کشاورزی؛ آری یا نه؟
  نگین باقری: اینکه با زهکش کردن دشت‌ها کل مخازن آبی کوهستان تهدید می‌شوند یا نه؟ مساله‌ای است که صاحب نظران را به خود درگیر کرده است.
 • خدمات‌ رسانی‌ ها مخصوص شرایط بحران نیست
  خدمات‌ رسانی‌ ها مخصوص شرایط بحران نیست
  آرزو ضیایی: توفان در استان سیستان و بلوچستان تاکنون ۴۴۵ نفر را به مراکز درمانی کشانده است و میزان آلودگی هوا در سیستان از ۶۴ برابر حد مجاز هم گذشت. اخبار ناگوار درباره هوای نامساعد سیستان و بلوچستان و همان‌طور بحران آب به معمولی‌ترین اخبار در میان روزنامه‌ها بدل شده…
 • سکوت بزرگان در برابر دروغگویی‌ های احمدی‌ نژاد
  سکوت بزرگان در برابر دروغگویی‌ های احمدی‌ نژاد
  فرهاد فدایی: ‌بحث سوال از رئیس‌جمهور همچنان داغ است و عده‌ای به روحانی پیشنهاد می‌کنند از واقعیات و مسائل پشت پرده سخن بگوید و عده‌ای هم روحانی را فاقد جسارت لازم برای بیان بسیاری از واقعیات سیاسی و اقتصادی کشور می‌دانند و مشی او را محافظه‌کارانه قلمداد می‌کنند.
 • جلودارزاده: انحصارطلبي شايسته اصلاح طلبي نيست
  جلودارزاده: انحصارطلبي شايسته اصلاح طلبي نيست
  آزاده رحیمی: با توجه به اینکه در ماه‎ها و روزهای اخیر شاهد تغییراتی در دولت آقای روحانی و همچنین مطرح شدن طرح‎هایی همچون طرح عدم به کارگیری بازنشستگان و طرح سوال از رئیس‎جمهور در مجلس بوده‎ایم.
 • عوامزدگي خزر
  عوامزدگي خزر
  حميدرضا خالدي: امضاي تفاهمنامه در مورد درياي خزر باز هم بهانه‌اي شد براي راه افتادن موجي خبري در فضاي مجازي و حتي محافل خانوادگي و دوستانه؛ موجي كه بيشتر به دنبال محكوم كردن است تا يافتن حقيقت. اما اين تنها موج به راه افتاده در فضاي مجازي نيست.
 • بازگرداندن ۷ درصد کودکان فرزندخوانده
  بازگرداندن ۷ درصد کودکان فرزندخوانده
  مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور بیان کرد: هفت درصد کودکانی که به فرزندخواندگی می‌روند، به‌دلایلی همچون بیماری به بهزیستی بازگردانده می‌شوند. فرزندپذیری نهادی قانونی است که به موجب آن بین یک یا چند فرزندپذیر و کودکی غیرزیستی رابطه والدینی به‌وجود می‌آید.
 • همگرايي براي بازگرداندن ١٤٢ هزار كودك بازمانده از تحصيل
  همگرايي براي بازگرداندن ١٤٢ هزار كودك بازمانده از تحصيل
  رضوان حكيم‌زاده: معاونت ابتدايي وظيفه انسداد مباني بي‌سوادي را بر عهده و براي جذب بازماندگان از تحصيل هم يك برنامه مدون دارد. اخيرا آقاي وزير از ما خواسته بودند تا يك چارچوب جامعي را تدوين كنيم تا با محوريت آموزش و پرورش و مدارس ببينيم، ساير سازمان‌هايي كه قادر هستند در…
 • نقش والدین در شکل‌ گیری هویت جنسی کودکان
  نقش والدین در شکل‌ گیری هویت جنسی کودکان
  یک روان‌شناس با تأکید بر دوران نوجوانی در چگونگی شکل‌گیری هویت جنسی افراد گفت: در صورت بروز اختلال هویت جنسی، فرد مایل است در کالبد جنس مقابل باشد و حتی در شدیدترین حالت مایل به تغییر جنسیت می‌شود.
 • موافقت مجلس با کلیات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان
  موافقت مجلس با کلیات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان
  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان موافقت کردند.
 • رنج های ناپایان کودکان در روز جهانی کودک
  رنج های ناپایان کودکان در روز جهانی کودک
  حسین احمدی نیاز: هشتم اکتبر روز جهانی کودک نامگذاری شده و این بهانه‌ای است تا دولت‌ها توجه خاص و ویژه‌ای به کودکان داشته باشند، خصوصا فراهم نمودن بسترهای لازم برای تحقق مصادیق کنوانسیون حقوق کودک.
Hide Main content block